CLEAMEN 420 ODPADY SANITÁRNÍ 1L

Kód: VC420010099

Prostředek k pročištění plastových a keramických odpadů, umyvadel, sprch, WC, kanalizace apod.

96 Kč (79,00 Kč bez DPH)

ks

K čemu je určený:

  • k pročišťování plastových a keramických odpadů od umyvadel, sprch, pisoárů a WC
  • k odstranění rzi, vodního a močového kamene

Čtěte článek: Aby odpady odtékaly.

Objednat generální čištění koupelny ZDE. Cenová kalkulace úklidu ZDE.

Použití:

  • prostředek obsahuje vysoce koncentrovanou kyselinu sírovou pracujte s ním proto s maximální opatrností a vždy používejte ochranné prostředky jako chemicky odolné gumové rukavicebrýle (štít) a PVC zástěru nebo oblek! 
  • prostředek se používá neředěný, nalévá se přímo z lahve POMALU do čištěného odpadu
  • při ředění kyseliny se zbytkem vody v odpadu dochází k uvolnění velkého množství tepla a může dojít k varu, vývinu páry i k vystřikování kyseliny. Proto je důležitá pomalost aplikace, a proto je také láhev vybavena omezovačem průtoku, který při aplikaci nikdy nesnímejte! 
  • po nalití prostředku v doporučeném množství do odpadu jej nechejte působit 15-30 minut a po uvolnění odpadu opakovaně propláchněte velkým množstvím vody
  • v případě zcela ucpaného odpadu, napřed odsajte vodu, mechanicky uvolněte části odpadu a potom po malých dávkách postupně dávkujte Cleamen 420
Pozor, abyste stykem s kyselinou nepoškodili okolí odpadu, zejména barevné plastové součásti výlevky. Pozor žíravina! Přípravek obsahuje koncentrovanou kyselinu sírovou, která se naléváním do sifonu prudce zahřívá. Prostředek odstraňuje rez a vodní kámen. Máte li staré rezavé ocelové odpadní trubky nedoporučujeme tento přípravek používat. Pozor, prostředek může poškozovat (měnit barvy) různé citlivé materiály jako například Granit a některé typy nerezů a jiných kovů, vyvarujte se proto jejich potřísnění, nebo na skrytém místě ověřte, zda se nemění! Zamezte potřísnění pokožky! Chraňte si oči! V případě zasažení okamžitě omývejte pokožku velkým množstvím vody! V případě potřísnění oděvu jej okamžitě svlékněte a pokožku omyjte vodou a mýdlem!

Seznam nebezpečných látek a zásady bezpečnosti práce jsou součástí Bezpečnostního listu.

Podobné produkty

CLEAMEN 450 GELOVÝ ODVÁPŇOVAČ PLOCH 5L

303 Kč

Prostředek k odstranění vápenných usazenin a vodního kamene.

ks

CLEAMEN 410 KOUPELNY S LESKEM 5 L

226 Kč

Prostředek určený k mytí sanitárních a umývárenských ploch jako jsou...

ks

CLEAMEN 410 KOUPELNY S LESKEM 1L S ROZPRAŠOVAČEM

70 Kč

Prostředek k mytí obkladů, umyvadel, van, sprchových koutů, baterií.

ks