Bakterie v koupelně: Kde se ukrývají?

Zjistila jsem, že svým přičiněním množíme bakterie v koupelně. 

Věděl jste, že až trojnásobně to ovlivňují naše zlozvyky?

Čisticími prostředky se zbavíte nečistot, které se nacházejí na povrchu, avšak tyto přípravky nemají sílu dezinfikovat. Je proto nutné občas zařadit do běžného úklidu také dezinfekční prostředky a pár dobrých návyků, na které upozorňuje článek na webu Žena.cz 

  • Houby na mytí – záleží, kde leží. Nechávejte houbu na mytí uschnout pověšenou. Pravidelně jednou za 6 týdnů ji vyměňte. Pokud používáte spíše hadrové žínky, měli byste je každý týden vyprat společně se světlými ručníky na vyšší teplotu, cca 60 °C.
  • Podívejte se pod láhev se šamponem. „Jak často nadzvednete láhev s pěnou, mýdlem nebo šamponem, abyste pod nimi uklidili?“ Po mytí opláchněte vanu a nádoby nadzvedněte – v nejlepším případě povrch utřete. Vypouklá dna dávají totiž šanci vodě, která steče pod nádobky, aby v teple koupelny vytvořila útulné prostředí pro nechtěnou návštěvu bakterií.
  • Dbejte na svůj kartáček! Rozmyslete si dobře, zda na něj budete dávat kryt, čímž mu znemožňujete vysychání a vlhko naopak napomůže přemnožení bakterií. Nejlepší je kartáček dobře opláchnout a uložit do svislé polohy tak, aby mohl pořádně vyschnout. Nic nezkazíte, když ho občas pročistíte ústní vodou. Také by se v žádném případě neměl dotýkat jiného kartáčku.
  • I vana potřebuje údržbu. „Oplachujete po koupeli vanu?“ Pokud ne, začněte. V místech, kde se opíráme hlavou, se tvoří mastnota, která na sebe nalepuje další nečistoty. Navíc, pokud vanu opláchnete po umytí studenou vodou – rychleji se vám „odmlží“ zrcadla.

 

Líbí se Vám návod?

Vsaďte na kvalitu a skočte do našeho

E-shopu

Podobné články

  • 13. 8 .2017

Aby odpady odtékaly…

Kdo používá "Hydroxid sodný" neboli KRTEK? Čtěte určitě tento článek ...

  • 16. 5 .2019

Rady pro úklid

Nezapomínejte, že není jedno čím čistíte... Řeknu vám postřehy, které jsem získala za víc jak 10 let praxe v úklidu.

  • 1. 10 .2019

Jak vyčistit zašlapané spáry a podlahu v koupelně?

Problém se špinavými spárami řeší každý. Podívejte se, jak je můžete vyčistit.