Rady pro úklid

Čeho je třeba se vyvarovat?

  • Houbičky a písek škodí!

Povrch baterií může poškodit drátěnka, drsné houbičky nebo písek. Na povrchu kohoutku dokážou vytvořit mikroškrábance, které okem nevidíte, poruší se ale ochranná vrstva a baterie začne reznout.

  • Babské rady!

Určitě je na nich občas mnoho pravdy, ale pozor na všeobecné nápady na internetu. Vše vyzkoušejte na skrytém místě, ať nezničíte povrchy koupelny – důsledky jsou nevratné!

  • Pozor na chemie

Pozor na přípravky obsahující kyselinu chlorovodíkovou. Dále pak zapomeňte na přípravky, které chcete použít pro čištění koupelny s nízkým pH faktorem 0 až 4 (silné kyseliny). Vyzkoušejte přípravek vždy na skrytém místě.

Rada: silnější prostředky s pH 0-4 zřeďte vodou => neutralizujete roztok – což znamená v případě kyselin zvýšení pH.

Fotogalerie ČISTĚ CZ 

  • Ocet ne vždy!

Povrch baterií může kyselina octová poškodit, zničit ho může ale i obyčejný ocet. Ten často používáte s tím, že je neškodný a účinný. Také kyselina mravenčí narušuje chromový povrch, obzvláště tehdy, když už jsou v něm hlubší škrábance.

  • Přírodní čištění citronem!

Rozhodně ho nekapejte přímo na baterii, vytvořte si citronovou vodu a tou baterii umyjte.

  • Pulirapid a fixinela: ano, nebo ne?

Ano, ale ne často. Neaplikujte je nezředěné (zneutralizujte je smícháním s vodou). Často se setkáváme s klienty, kterým po dlouhodobějším užívání těchto produktů baterie zezelenaly.

  • Jednou týdně úklid nestačí!

Ať už zvolíte jakýkoli prostředek na mytí koupelnových částí, rozhodně je nestačí opláchnout jednou týdně. Důkladnější péči byste koupelně měli dopřát dvakrát až třikrát týdně a to tak, že naučíte rodinu, aby po každém čištění zubů nebo mytí rukou, utřela baterie, ještě lépe i části, kde se drží voda, dosucha,
když už budou mít stejně ručník v ruce. Je to pár vteřin, které pomohou ušetřit i několik tisíc korun, když nebudete muset těsně po skončení záruky kupovat nový výrobek.

Jak odstraňujete vodní kámen v koupelně vy? Určitě mi napište svůj osvědčený způsob - zde.

Líbí se Vám návod?

Vsaďte na kvalitu a skočte do našeho

E-shopu

Podobné články

  • 13. 2 .2017

Odstranění vodního kamene z keramiky

Článek pro ty, kteří bojují s vodním kamenem na umyvadle, v toaletě, vaně. Tady poskytuji návod, jak se ho zbavit ;)

  • 3. 1 .2018

Odstranění vodního kamene z nerezu

Článek pro ty, kteří bojují s vodním kamenem na bateriích, sifonech, kovových špuntech... Tady poskytuji návod, jak se ho zbavit ;)

  • 12. 10 .2017

Jak vyčistit zašlapané spáry a podlahu v koupelně?

I když pravidelně uklízíte, bílé spáry mezi dlaždičkami pomalu šednou. Je jedno, jak často je drhnete a jaké běžně dostupné prostředky používáte. Změně zbarvení stejně...