Jak pečovat o vanu a sprchový kout.

Připravila jsem pár dobrých obecných postupů péče o umyvadlo, vanu nebo sprchový kout a doplnila je o „vychytávky“, které vás určitě budou zajímat. 

Jak postupovat při mytí vany a sprchového koutu:

1. KROK: Vystříkejte odpady

Než začnete umývat vanu nebo sprchový kout, vystříkejte odpad stejným prostředkem, kterým budete umývat. Já nejraději používám Cleamen 410, krásně voní.

2. KROK: Než začnete umývat vanu

Umyjte nejprve obložení za  vanou. Aplikujte mycí prostředek na bílý pad a mechanicky učistěte obložení. Přípravek neoplachujte hned, opláchnete ho až po umytí vany.

3. KROK: Jak na vanu a „sprcháč“

Použijte vhodný prostředek (klidně tentýž, který jste použili v  1.  a  2. kroku) a naneste ho na bílý pad (ten doporučuji) ale lze použít i houbičku s padem, nepoužívejte pouze utěrku =>

=> nečistoty je potřeba mechanicky odčistit a pak vanu nebo sprchový kout umyjte včetně všech záhybů. V místech, kam se nedostanete padem, použijte zubní kartáček. 

4. KROK: Na co se zapomíná

Místa, na  která se často zapomíná, ale vodní kámen se jich drží jako klíště, jsou: páková baterie (zvedněte páku, tzn. pusťte vodu a mrkněte pod baterii zespodu), odšroubujte sifon a propláchněte – případně odvápněte odtok a jeho okolí (pokud je součástí kovový špunt – odšroubujte ho, u sprchového koutu to bývají zanesené pojezdy zástěny). Pokud se vodní kámen už vytvořil, věnujte pozornost těmto článkům: Odstranění vodního kamene z keramiky. Odstranění vodního kamene z nerezu.

Fotogalerie postavebích úklidů ZDE.

  

5. KROK: Prevence

Všechny části utřete dosucha a vyleštěte. Pokud budete používat Cleamen 410pady a úklidu budete věnovat chvíli svého drahocenného času, nemusíte dolešťovat - voda krásně steče. Utřít je ale každopádně třeba vodorovné plochy, protože tam by se voda držela tak jako tak. Tzn. plochy, na kterých může zůstávat voda, udržujte trvale suché.

Líbí se Vám návod?

Vsaďte na kvalitu a skočte do našeho

E-shopu

Podobné články

  • 13. 3 .2017

Péče o umyvadlo

Čisté či špinavé umyvadlo vnímáme při vstupu do koupelny jako první. Vyberte vhodné čističe a dodržte prevenci :)

  • 26. 7 .2017

Postup nedělní péče o koupelnu

Nechce se vám uklízet? Tak se na to vyprdněte :)

  • 13. 2 .2018

Příběh ČISTĚ CZ "od kolébky po současnost"

U zrodu firmy, která byla založena před 10 lety, stojí mladá studentka ekonomie. Jakých těch 10 let bylo?