Jak uklidit za 30 minut, když má přijít návštěva.

Přátele, patříte k těm, co chtějí mít doma naklizeno, když přijde návštěva? Když na úklid máte tak půl hodinku? Povím vám, jak to dělám já.

Důležité je mít uklizené prostory, kam návštěva může vejít, tzn. Obývací pokoj, Záchod a Koupelnu, Kuchyň, Koupelna. Ložnice není tak navštěvovaná ale pokud přes ni chodíte třeba na terasu (což se někdy může stát) tak určitě i Ložnici. Ta zabere minimum času a může vypadat moc hezky (ale o tom až v článku "Jak stlát zajímavě :) Zkraťme to! Vše kromě ložnice :) ale co je důležité - styl a postup úklidu, když potřebujeme, aby to zabralo minimum času, tzn. osekáme to a vyladíme do krásného stylu za 30 minut.

1) Obývací pokoj a společné prostory - tady je důležité, aby se nepovalovaly věci ... na parapetech, přehozené oblečení přes židle v jídelně, věšák nebyl obsypaný kabáty.

 • Dbejte na uspořádané boty (už nevadí, že nejsou zrovna vyleštěné). 
 • Prosím vás, prach není zrovna nejdůležitější (hmmm pokud nemáte vše ve vysokém lesku a doma dvě malé děti), tu zkušenost já nemám ale dovedu si to představit. Je fajn si vybírat materiály nenáročné na údržbu...
 • Zarovnejte židle pod stůl, poskládejte deky a naaranžujte. Prosím vás v tuto chvíli určitě nebude vadit, že nejsou zalitá kvítka :)
 • Utřete jídelní stůl, příp. konferenční stolek. Sedací soupravu přetřete vlhkým hadříkem.

Pokud máte doma psa - vysajte pohledově. Při fofr úklidu se nevytírá. Je taky výhoda, že návštěvě dovolíte jít v botách. Věřte, že jen vy víte, že vytřeno není :)

2) Záchod - velmi důležité, dbejte vždy na čistý záchod a dostatek toaletního papíru. Já vždy umyji záchodovou mísu a vyleštím baterii u umyvadla. 

3) Koupelna - tady to bude jednoduché.

 • Umyjte umyvadlo, dejte čisté ručníky (které hezky urovnejte - na tom opravdu záleží), zkontrolujte dostatek mýdla.
 • Vyleštěte baterie a taky umyté umyvadlo utřete do sucha - třeba použitými ručníky, které dáte vyprat. 
 • Pokud máte sklo na sprchovém koutu, jen ho vyleštěte.
 • Vyleštěte zrcadlo.
 • Prosím vás opomíjíme mytí nádoby na kartáčky apod.
 • Vytření nechám na vás, já koupelnu vytírám vždy ale je to o čase a stavu podlahy.

4) Kuchyň - já mám třeba vše v jednom prostoru s jídelnou i obývákem, takže se jí nevyhnu. U kuchyně je důležité veškeré nádobí pryč (dejte ho do myčky nebo umyjte a hned ukliďte). Neřešte vyskládávání čistého nádobí. Utřete pracovní linku.

5) Dětský pokoj? Neřešte. Jen snad postele, aby byly ustlané. 

6) Ložnice - sem návštěva běžně nechodí, takže dbejte uklizeného prádla, urovnaných knížek a ustlaných peřin...(jo a stelte trošku kreativně, pokud budete chtít, udělám nějakou fotokoláž, jak můžete peřiny ustlat).

***na podbarvení pořádku, prostory provoňte, já zapaluji vonnou svíčku a třeba zapalte svíčku na stole. Svíčka dodá pocit připravenosti na návštěvu. Myslím na to, aby se u mě návštěva cítila dobře a tak tento Fofr úklid se vždy hodí.

Termíny pro Vánoční úklidy jsou na spadnutí - vyberte si z našich Vánočních balíčků.              

Líbí se Vám návod?

Vsaďte na kvalitu a skočte do našeho

E-shopu

Podobné články

 • 1. 11 .2018

Rozhovor s majitelkou ČISTĚ CZ o ČISTĚ CZ

Jaké byly začátky vašeho podnikání a co bylo jeho motivací?

 • 9. 3 .2017

Co to je PAD?

Houbičku na nádobí zná každý ale pad :)

 • 17. 1 .2018

Ukliďte si jako Bůh...

Všechno, co je doma Vidět, musí mít svůj Důvod. Pocit z uklizeného prostoru totiž tvoří až nepovalující se věci po nábytku a po parapetech ...