Vánoční úklid s Jasným plánem

Vánoční úklid s Jasným plánem

*noční můra, každé ženy zní: hlavně mít Uklizeno na Vánoce. Inspiruji vás, jak to dělám já. Zapálím svíčky (i ve dne je to příjemné) a pustím Ninu Simone *** atmosféra těchto věcí bude při úklidu oceníte. Tak jdeme na na To. Popíši místnost po místnosti  a provedu vás celým svým bytem. Doporučím produkty, které mě usnadňují práci. Nechte se inspirovat***

Já začínám v kuchyni.

*je srdcem celého domova a navíc v ní budete připravovat štědrovečerní večeři a péct cukroví. V kuchyni je potřeba vymýt vnitřky všech skříněk. Proberte i nádobí a naprasknuté vyhoďte, vymyjte příborník a ukliďte šuplíky s nádobím a kořenkami. Vše, co vracíte do linky je už dokonale čisté. Umyjte vršek kuchyňské linky. Kdo ji má hodně mastnou, doporučuji použít Cleamen 240, po tom mastnota v kuchyni doslova zasyčí.

Vytáhněte mřížky digestoře a dejte je do myčky. Pokud mastnota v myčce nepustí, dočistíte je jednoduše houbičkou a Cleamen 240. Berte si rukavice. Pokud máte v kuchyni nerezové prvky, naneste si na čistou hadřičku Cleamen 100/200, ten vám je krásně vyčistí a naleští. Co se týče lednice, já vše vytáhnu patro po patře. Vytřídím věci, které tam už nepatří. K naleštění lednice vám pomůže Cleamen 110. U sporáku umyjte obklady, na to je fakt super Cleamen 240. Je na veškerou mastnotu v kuchyni. Na hodně špinavé trouby jsem napsala celý článek.

Spíž zbavím nepotřebných nebo prošlých surovin. Vytřu všechny police, do vody si přidávám neutralizátor pachů, spíž pak krásně voní.

Jako další se vrhnu na koupelnu.

*nejprve nalijte do toalety čistící přípravek a vložte wc štětku do záchodu s chemií. Ta se zatím dezinfikuje. Umyjte všechny obklady v koupelně, já ráda používám Cleamen 410, voní po griotce a je v pěně. Umyjte topení a všechny poličky. Osobně nejsem zastánkyní výstavky veškeré kosmetiky na poličkách. Na poličce mám raději dekoraci nebo svíčky. Standardně umyjte vanu, sprchový kout a umyvadlo. Vyleštěte baterie. Pokud máte někde nános vodního kamene, použijte Cleamen 450 a Cleamen 451. Blog: Jak vyčistit vodní kámen. Vraťte se zpět k záchodu a dočistěte jej. Vše, co je kde položeno, je utřeno a vyrovnáno na svém místě. Na závěr do zárubní stříkněte vůni. Při každém otevření se vůně uvolní a vy ucítíte, že ta práce tak marná nebyla.

Kompletně umyjte stůl a všechny židle v jídelně.  

Obývací pokoj.

*je nejfrekventovanější místo celého bytu a tak je potřeba důkladně vysát sedací soupravu, vyprat polštáře, pak se teprve vrhněte na stírání prachu. Knihy jdou vysát (použijte nádstavec s kartáčkem). Nejlépe knihy z knihovny vytáhněte a setřete celé police. Televizi vždy umývejte, když je vypnutá. Použijte měkkou utěrku. Produkt na obrazovky nebo Cleamen 110. Vždy si produkty aplikujte na hadru. Nikdy neaplikujte přímo na televizi. Utřete všude a na všem prach. Vysajte a umyjte lampy, svítidla, vypínače, zásuvky a topení. Vyperte záclony a závěsy. Otrhejte suché listy květin a květiny osprchujte. A pak si běžte uvařit svařáček, nemusíte všechno stihnout hned. Mě úklid musí bavit.

Umýt okna. Pokud jste už unavená, v rámci Brna to zajistím* tel. objednávky: 608 840 840.

Ložnici si nechte jako třešničku na dortu.

Vysajte matrace ze všech stran. Utřete prach a ukliďte i v nočních stolcích. Otřete rámy obrazů a povlečte čisté a voňavé povlečení. Zbavte skříní nepotřebných věcí. To už jsem udělala v létě, takže splněno. Provoňte ložnici levandulovou vůní. A gratuluji Vánoční úklid máte za sebou*

PřejiVámKrásnéVánoceMonika***

Líbí se Vám návod?

Vsaďte na kvalitu a skočte do našeho

E-shopu

Podobné články

  • 16. 10 .2017

Jak vyčistit troubu.

Já, když ji mám čistit, tak ji radši nečistím. Ne, jednou za čas je třeba ji vyčistit.

  • 13. 2 .2017

Odstranění vodního kamene z keramiky

Článek pro ty, kteří bojují s vodním kamenem na umyvadle, v toaletě, vaně. Tady poskytuji návod, jak se ho zbavit ;)

  • 3. 1 .2018

Odstranění vodního kamene z nerezu

Článek pro ty, kteří bojují s vodním kamenem na bateriích, sifonech, kovových špuntech... Tady poskytuji návod, jak se ho zbavit ;)